Optimal FKO to prawdziwy weteran wśród kategorii grzejników konwektorowych w ofercie Vasco. Posiada on również największą ilość wymiarów wśród wszystkich kanałowych Vasco i dominuje on całkowicie konkurencje. Optimal to grzejnik, który spełni wymagania każdego pomieszczenia i zapotrzebowania najbardziej wymagających użytkowników.

Optimal FKO to grzejnik, na który jako pierwszy powinno się zawsze zwracać uwagę. Serce czy też element grzejny pomalowany jest proszkowo na czarno RAL9005, a za dużą wytrzymałość odpowiada tutaj wykonanie go z miedzi i aluminium. Obudowa również wykonana tutaj jest w kolorze czarnym z ocynkowanej stali.

Wszystkie grzejniki kanałowe dostępne są bez kratek, które należy wybrać osobno już podczas zamówienia. Tutaj w przeciwieństwie do pozostałych elementów możemy zdecydować, jak ma wyglądać, ale to dlatego, że jako jedyny jest widoczny i musi dobrze reprezentować całość pod względem estetycznym, który staje się coraz bardziej istotną kwestią. Standardowymi kratkami są aluminiowe o naturalnym kolorze, ciemnego brązu i jasnego brązu. Dla bardziej naturalnych pomieszczeń warto zastanowić się nad bukiem albo dębem. Ostatnim wyborem są stalowe RAL 9006, linearne albo zawijne.

Do pobrania: cennik i katalog Optimal FKO - VASCO