Pool FKP jak sama nazwa wskazuje, skierowane są do basenów i parki wodne, ale nie przeszkadza to w zamontowaniu go w innych pomieszczeniach, również gdzie zagrażać będzie zalanie. Cała magia tego grzejnika kanałowego kryje się w odpływach ukrytych w dnie z odpowiednimi kanałami odprowadzającymi wodę z całości. Trzeba mieć na uwadze, że grzejnik nie może znajdować się pod stałym wpływem wody dlatego nie można go umieścić np. w basenie.

Kanał Pool FKP wykonany jest ze stali nierdzewnej AISI 316 i to za sprawą tego odporny jest na najcięższe warunki panujące w pomieszczeniu. Nie posiada również żadnych szczególnych wykończeń ani nie jest lakierowany w przeciwieństwie do pozostałych. Element grzewczy niezmiennie wykonany jest z aluminium i miedzi w kolorze RAL 9006.
Ważne warunki eksploatacji:

  • pH wody: 7,2 - 7,6
  • zawartość chloru nie większa niż 1mg/l
  • czyszczenie czystą wodą i wysuszanie
  • w przypadku osadu czyścić środkiem do czyszczenia stali nierdzewnej

Grzejnik Pool FKP nie posiada w swoim zestawie kratki i trzeba ją zamówić do osobno. Tutaj mamy dosyć duży wybór zaczynając od aluminiowych kratek, które są dosyć standardowym wyborem i oprócz naturalnego wyglądu występują też w ciemnym albo jasnym brązie. Kolejna propozycja to drewniana kratka wykonanej z buku albo dębu. Ostatnią opcją jest stal w kolorze RAL 9006.

Do pobrania: cennik i katalog Pool FKP - VASCO