Prawdziwa gratka dla wielbicieli designu retro i oldschoolowego wzornictwa, połączonego z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Grzejnik dekoracyjny Vintage ‘50 to produkt marki Vasco nawiązujący do tradycyjnych kaloryferów, wykonany z wysokogatunkowej stali. Dostępny w dużej liczbie rozmiarów, które świetnie odnajdą się we wnętrzach o rozmaitych potrzebach i wymaganiach.

Designerski Vintage ‘50 idealnym dodatkiem do aranżacji

Rola grzejnika to od dawna już nie tylko emitowanie wysokiej jakości ciepła; teraz modele powinny jednocześnie charakteryzować się doskonałym designem i stanowić integralną część wystroju pod kątem estetyki. Dlatego projektanci marki Vasco stworzyli grzejnik dekoracyjny Vintage ‘50 – model, który skradnie serca wszystkich fanów stylistyki retro. Doskonale odnajdzie się zarówno w utrzymanych w takim charakterze wnętrzach, jak i pomieszczeniach bardziej nowoczesnych, w których stanowił będzie przykuwający uwagę, wyrafinowany akcent. Vintage ‘50 wykonany jest z wysokogatunkowej blachy stalowej, która jest znacznie lżejsza niż oryginalnie, niegdyś stosowane żeliwo i szybko oddaje ciepło. Blacha ma 1,3 mm grubości, a konstrukcja jest tłoczona i zgrzewana oporowo. Powierzchnię grzejnika pokryto podkładem anaforetycznym dla zwiększenia jej trwałości, a następnie epoksydowo – poliestrową farbą proszkową. Model posiada elementy pionowe o rozstawie 50 mm i umożliwia zamówienie zarówno w wersji naściennej, jak i wolnostojącej.

Wykończenie powierzchni

Standardowa wersja grzejnika Vintage ‘50 ma kolor biały S600 z drobną strukturą, a na życzenie dostępna jest również w podstawowym kolorze białym RAL 9016. Dla tych, którzy pragną podkreślić oldschoolowy charakter modelu, dostępna jest także opcja bezbarwnego lakierowania – kolor Vintage (rozwiązanie to nie jest zalecane do pomieszczeń o zwiększonej wilgotności).

Dane techniczne:

  • zasilanie: wodne,
  • maksymalna temperatura pracy: 120 stopni Celsjusza,
  • dopuszczalne ciśnienie robocze: 5 barów,
  • 4 przyłącza 1/2” do podłączenia od boku,
  • certyfikacja CE EN442-1: 2014.

Do pobrania: cennik i katalog Vintege '50 - VASCO